Ціна – 760.00 ₴

Полігексаметиленгуанідин гідрохлорид (ПГМГ-ГХ)

Солі ПГМГ мають досить широкий спектр біоцидної активності: вони надають бактерицидну, віруліцидну, спороцидну, фунгіцидну, альгіцидну, пестицидну, інсектицидну дію. Давно відомо, що гуанідинові з'єднання високо ефективні і менш токсичні для людини в порівнянні з іншими біоцидними препаратами.

Гуанідинові з'єднання широко поширені в природі і знаходять застосування в якості фізіологічно активних речовин.

Поряд з бактерицидними властивостями у гуанідинових з'єднань виявлені альгіцидні і флоккулюючі властивості, завдяки чому вони рекомендовані для боротьби з біообростанням систем водяного охолодження, дамб, гребель, плавальних басейнів і різних будівельних конструкцій, а також для водоочищення.

ПГМГ може успішно замінити традиційний для затвердіння епоксидних смол, високотоксичний поліетиленполіамін (ПЕПА). Це знижує токсичні властивості епоксидних композицій; крім того композиції набувають антимікробних властивостей і можуть бути рекомендовані в якості водостійких бактерицидних покриттів, лаків або герметиків. Солі ПГМГ ефективні проти багатьох патогенних мікроорганізмів, що викликають гнійні, распіраторні, кишкові та інші захворювання у людей і тварин.

Дослідженнями і аналізами встановлено, що солі ПГМГ високоефективні як проти грам-позитивних, так і проти грам-негативних мікроорганізмів. Так, в 0,05% розчині ПГМГ-ГХ бактерії дифтерії, тифу, золотистого стафілококу і кишкової палички (C. Diphtheria, S. typhi, Staph. Aureus, E. Coli) гинуть протягом 5 хвилин; сальмонела (Salmonella typhimurum) – через 15-20 хвилин, вульгарний протей (Proteus vulgaris), і синьогнійна паличка (Ps. Aeruginosa) - через 25 хвилин.

Біоцидні властивості ПГМГ практично не змінюються в присутності білкового навантаження; посилюються при підвищенні температури і зі збільшенням рН середовища.

На відміну від хлоргексидину, який не діє на віруси і спори, ПГМГ в концентрації 1-2% ефективний проти аденовірусів, ентеровірусів, легіонели, коліфіга, гепатиту А і В, герпесу, енцифаліту, вірусів азіатського грипу, парагрипу, ВІЛ-1, ротавірусу людини.

У концентрації 0,01-0,02% ПГМГ згубно діє на більшість збудників венеричних захворювань людини і ефективний проти гонореї, гонокока і трихомонади.

Зупинка зростання мікробактерії туберкульозу спостерігається при дії 1% розчину ПГМГ (експозиція 180 хвилин), або 2% розчину (експозиція 120 хвилин); повне придушення мікробактерії відбувається при дії 4% розчину протягом 30 хвилин.

Біоцидна дія ПГМГ аналогічна дії інших високомолекулярних катіонних біоцидів: оскільки мікроорганізми зазвичай мають негативний сумарний електричний заряд, вони притягують до себе N⁺ біоцидного препарату, який таким чином стикається з мікроорганізмом, проходить через клітинну мембрану, викликаючи її руйнування і проникає всередину клітини.

Усередині клітини ПГМГ надає паралізіруючий вплив на обмінну функцію ферментів, порушує відтворювальну здатність нуклеїнових кислот і білків, а також пригнічує дихальну систему мікроорганізму. Такий вплив, на рівні з руйнуванням стінок клітини, призводить до загибелі мікроорганізму. Це доведено в дослідженнях з визначення інгібуючої дії гуанідинових солей на ферменти «агресії» золотистого стафілокока – плазмокоагулазу і гиалуронидазу, які обумовлюють його патогенність.

Володіючи сильною біоцидною дією стосовно до багатьох мікроорганізмів, солі ПГМГ відносяться до IV класу (малонебезпечних речовин) при шкірному шляху надходження в організм і до III класу (помірно небезпечних речовин) при надходженні через шлунок.

ПГМГ є нормально біорозкладаною речовиною.

Широкий спектр біоцидної активності і низька токсичність солей ПГМГ роблять їх вельми перспективними для використання в якості дезінфектантів замість хлорактивних препаратів: вони в 5-7 разів ефективніше хлораміну, хлористого вапна, карбонової кислоти, перегідроля, катаміну АБ, септабіка, катапіну, роккалу, етонію та ін.

Препарати ПГМГ добре розчинні у воді; розчини не мають запаху, не викликають алергію у людей, знебарвлення тканин, корозії обладнання, має тривалий час зберігання; після висихання утворює біоцидну плівку, яка протягом тривалого терміну (понад місяць) забезпечує мінімальний рівень мікрофлори на обробленої поверхні.

Сферами застосування ПГМГ-ГХ є:

  • Субстанції для виробництва дезінфікуючих засобів, консервант, бактерицид, антимікробний реагент, біоцидні присадки;
  • Основа для виробництва фунгіцидних (протиплісневіх) продуктів;
  • Застосування в медичній і ветеринарній дезінфекції, дезінфекції в харчовій промисловості, дезінфекції систем вентиляції та кондиціонування повітря, дезінфекції на залізничному транспорті та метрополітені, дезінфекції на комунальних об'єктах, в дитячих та навчальних закладах;
  • Очищення і знезараження води, в тому числі в системах централізованого та нецентралізованого питного водопостачання, питної і технічної води при транспортуванні на великі відстані, води зворотних систем технічного та питного водопостачання;
  • Дезінфекція поверхонь приміщень, обладнання, тари, допоміжного інвентарю;
  • Як добавка для створення біоцидних фарб, надання біоцидних властивостей полімерів, бетону, дереву, фільтруючі завантаження.

ПГМГ-ГХ в ТОВ «Торгово-Виробничий Дім «РІВС» є шматками з вмістом ПГМГ-ГХ від 95% до 98%, які упаковані в пакети з щільного поліетилену. Мішки укладаються в ящики з гофрокартону, що забезпечує зручність транспортування і подальшого використання.